چرا به هدفمان نمی رسیم؟

چرا به هدفمان نمی رسیم؟

در این مقاله می خواهیم به این موضوع خیلی مهم بپردازیم که سوال خیلی از افراد می باشد و آن هم این است که چرا به هدفمان نمی رسیم؟

شاید کسب و کاری داشته باشی و برایتان مهم باشد که چرا ما در کسب و کار خود به اهدافی که تعیین می ­کنیم نمی ­رسیم و کارها و برنامه ­هایی که داریم را در موقعی که باید انجام دهیم را انجام نمی­ دهیم. چرا به هدفگذاری فروش خود دست پیدا نمی کنم؟ و…

شاید در زندگی شخصی خود اهداف و برنامه­ هایی برای بهتر کردن شرایط زندگی خود داشته باشید مثل اینکه در کنار همسرت خوشبخت زندگی کنی و فرزند خوبی را تربیت کنی و …

پیش نیازهای رسیدن به هدف

برای رسیدن به اهداف، عوامل  زیادی تأثیرگذار هستند مثل تلاش، پشتکار، مدیریت زمان، تصویرسازی ذهنی، مثبت اندیشی، برنامه ­ریزی، خلاقیت و… ولی در این مقاله، مهم‌ترین دلیل را می خواهم برایتان شرح دهم، پس به چند سوال زیر پاسخ دهید تا برایتان توضیح دهیم که چطور م ی­شود به اهداف خود برسیم.

سوال در مورد هدف

فرض کنید یک تخته ۱۰ متری به عرض ۳۰ سانت که روی زمین گذاشته باشم و به شما بگویم از روی آن راه بروید و اگر از روی آن پایین نیافتید به شما صد هزار تومان می ­دهم، آیا این کار را انجام می­ دهید؟ ( اول به این سوال جواب بدهید و بعد ادامه مقاله را بخوانید). ( احتمالاً به خود می­گویید کاری نداره، حتماً انجام می­ دهم)

چرا به هدفمان نمی رسیم؟
چرا به هدفمان نمی رسیم؟

حالا فرض کنید شرایط را تغییر دهیم و به شما بگویم همین تخته را ببرم بالای دو تا برج صد طبقه و بین این دو برج قرار دهیم و به شما بگویم حالا از روی آن عبور کنید، آیا این کار را انجام می­ دهید؟ اگر به جای صد هزار تومان یک میلیون تومان بدهم، آیا این کار را انجام می­ دهید؟ (احتمالاً به خود می ­گویید هرگز این کار را انجام نمی ­دهم حتی اگر ده میلیون هم به من بدهند!)

حالا همان شرایط قبلی را در نظر بگیرید ولی با کمی تفاوت، به این صورت که اگر برج روبه‌رویی در حال آتش گرفتن باشد و فرزند شما یا عزیزترین فرد در زندگی‌تان در بالای آن برج باشد، آیا در این شرایط این کار را انجام می­ دهید و او را نجات می ­دهید؟ ( به احتمال خیلی زیاد می­ گوید حتماً این کار را انجام می ­دهم، حالا حتی اگر به من پول بدهند یا ندهند، من این کار را انجام می­ دهم)

و سوال آخر: چه چیزی تغییر کرده است که شما این کار را انجام داده‌اید ولی در شرایط قبلی همین کار را انجام نداده‌اید؟

چرا به هدفمان نمی رسیم؟

چرایی . بله در این داستان چرایی شما تغییر کرده است.

به این معنی که در شرایط قبلی چرایی انجام کار ( مبلغ ۱۰۰ هزار تومان و یک میلیون تومان) آنقدر شور و اشتیاق و انگیزه و انرژی در شما ایجاد نمی کرد که بخواهید با این کار سخت و خطرناک و ترس‌آور را انجام بدهید ولی وقتی که یک چرایی قوی ( فرزند یا عزیزترین شخص در زندگی‌تان) برای انجام آن کار داشته‌اید، آن کار را با آن همه سختی و مشکلات و ترس‌ها را انجام داده‌اید.

در واقع در زندگی و کسب و کارمان هم همین‌طور هست. وقتی ما یک چرایی خیلی بزرگ و مهم برای خود داشته باشیم، در برابر همه سختی­ ها و مشکلات کم نمی‌آوریم و دیگر به خودمان نمی‌گوییم که خسته شدم یا از شنبه شروع می‌کنم یا اگه نشه چی ، اگه نفروشم چی اگه ایده من خوب کار نکنه چی اگه به من جواب منفی بده چی .

وقتی ما یک چرایی بزرگ برای خودمان داشته باشیم، چگونگی انجام آن کار را پیدا می کنیم.

در واقع چرایی انجام هر کاری تقریباً ۷۰ درصد را تشکیل می دهد و ۳۰ درصد،  چگونگی انجام آن کار است.

برای خودتان وقت بگذارید و ببینید چرا کسب و کارتان را شروع کرده اید؟

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *