فرمول موفقیت و شکست یکی هست؟

فرمول موفقیت و شکست یکی هست؟

حتما آدم های رو دیدید که تو زندگی شخصی و کاری خودشون، هیچ هدف و برنامه ای ندارند و هیچ تغییری را دوست ندارند تو زندگی خود انجام بدهند و اهل مطالعه و یادگیری و آموزش نیستند و اغلب اوقات، انتخاب و تصمیم های اشتباهی می گیرند و یا اینکه اصلا تصمیمی نمی گیرند. اغلب اوقات گله و شکایت دارند و غر می زنند و می گویند چرا هیچی چیزی تغییر نمی کند و نا امید و افسرده هستند.

و آدم های رو هم دید که تو رندگی شخصی و کاری خود هدف و برنامه دارند و آدم های منظمی هستند و عاشق تغییر هستند و اهل مطالعه و یادگیری و آموزش دیدن هستند و مثبت اندیش و با انرژی هستند و برای تغییر دادن شرایط زندگی، خودشون دست به اقدام و تغییر خود می زنند و انتخاب های درستی انجام می دهند.

فرمول موفقیت:
ما باید تو زندگی سعی کنیم انتخاب های درستی انجام بدهیم و رفتارها و کارهای جدیدی را انجام بدهیم و آنها را تبدیل به یک عادت کنیم و در انجام آن استمرار داشته باشیم تا در طول زمان بعد از چند ماه یا سال به موفقیت مورد نظرمون برسیم.

راستش رو بخوای هر دوی این افراد موفق و شکست خورده از یک فرمول استفاده کردند!

ولی پس چرا به یک نتیجه نرسیدند؟ به خاطر اینکه هر کدوم انتخاب ها و تصمیم های متفاوتی گرفتند.
یعنی چی؟

اجاز دهید با یک مثال خدمت شما توضیح بدهم. مثلا شخصی که الان در جایگاه یک آدم موفق هست به این دلیل موفق هست که قبلا در گذشته یک سری انتخاب ها و تصمیم های درستی را گرفته است، مثلا انتخاب کرده که هر روز یک ساعت مطالعه داشته باشد و اینکه انتخاب کرده که تو سمینار و کارگاه شرکت کند و آموزش ببیند و یا مثلا برای سلامتی خودش هر روز نیم ساعت ورزش انجام دهد و انتخاب کرده که زمان خود را با تلگرام و اینستاگرام و فیلم و… به هدر ندهد و …

و آدم های شکست خورده یک سری انتخاب ها و تصمیم های اشتباه گرفتند، مثل اینکه انتخاب کرده اصلا کتاب نخواند و انتخاب کرده که برای پیشرفت خودش آموزش نبیند و انتخاب کرده که برای سلامتی خود ورزش و تحرکی نداشته باشد و انتخاب کرده که کلا بیشتر زمان خود را با تلگرام و اینستاگرام و فیلم و سریال و اخبار سپری کند و…

خلاصه اینکه فرمول موفقیت یکی است و ما برای موفقیت باید نسبت به تصمیم های که در طول روز می گیریم آگاه باشیم و سعی کنیم انتخاب درستی انجام بدهیم و آن رفتار یا کار را تبدیل به یک عادت کنیم و در انجام آن استمرار داشته باشیم تا در طول زمان به آن موفقیتی که تو ذهمون هست برسیم .

و حرف آخر اینکه انتخاب ها ریشه تمام دستاوردهای ما هست.

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

۱ دیدگاه برای این مطلب ثبت شده است

  1. علی دادفر
    ۵:۱۷ ۱۳۹۷/۰۵/۲۵

    سلام .
    مقاله جالبی بود . تا الان از این دید به داستان نگاه نکردم.